2017 Senior Pennant Draw

2017 Pennant Conditions

Version 7 -  Mar 9th 2017

Unless otherwise stated the first matches will commence at 8:00 am

Handicap Semis will be played at Colac on Sunday , with : 

9:00am                Apollo Bay           vs           Inverleigh

9:30am                Bannockburn      vs           Ocean Grove

 

 
Division 1    
     
Round 1    March 19    Played at Barwon Valley
  Barwon Heads v East Geelong   
  Clifton Springs v Curlewis   
  Portarlington v 13th Beach   
     
Round 2    March 26   Played at East Geelong
  13th Beach v Clifton Springs   8am start   
  Curlewis v Portarlington   8:45am start   
  Barwon Heads v Barwon Valley   11:00am start   
     
Round 3    April 2    Played at Clifton Springs
  Curlewis v Barwon Valley   
  East Geelong v 13th Beach   
  Portarlington v Barwon Heads   
     
Round 4    April  9    Played at Curlewis
  13th Beach v Barwon Heads  
  East Geelong v Portarlington   
  Barwon Valley v Clifton Springs   
     
Round 5     April 23rd   Played at 13th Beach
  East Geelong v Clifton Springs  Tee times from 8:00am
  Curlewis v Barwon Heads   
  Barwon Valley v Portarlington   
     
Round 6 April 30th    Played at Portarlington
  Curlewis v East Geelong  Tee times from 9:15am
  Clifton Springs v Barwon Heads   
  Barwon Valley v 13th Beach   
     
Round 7    May 7   Played at Barwon Heads
  Curlewis v 13th Beach   
  Barwon Valley v East Geelong   
  Clifton Springs v Portarlington   
     
Final     May 21 13th Beach v East Geelong at 10:45 am Played at Portarlington
   
Division 2    
     
Round 1    March 19    Played at Queens Park
  The Sands v Curlewis   
  Torquay v 13th Beach   
  Lonsdale v Anglesea   
     
Round 2    March 26    Played at Torquay
  Queens Park v 13th Beach   
  Anglesea v Curlewis   
  The Sands v Lonsdale   
     
Round 3    April 2   Played at 13th Beach
  Lonsdale v Curlewis   
  Queens Park v Torquay   
  Anglesea v The Sands   
     
Round 4    April 9   Played at Lonsdale
  Queens Park v Curlewis   
  13th Beach v Anglesea   
  Torquay v Bthe Sands   
     
Round 5     April 23   Played at Curlewis
  Torquay v Anglesea   
  Queens Park v Lonsdale   
  The Sands v 13th Beach   
     
Round 6     April 30   Played at The Sands
  Torquay v Lonsdale   
  Curlewis v 13th Beach   
  Queens Park v Anglesea   
     
Round 7   May 7   Played at Anglesea 
  Curlewis v Torquay   
  Lonsdale v 13th Beach   
  Queens Park v The Sands   
     
Final May 21 The Sands v Lonsdale at 11:15am Played at Barwon Valley
   
Division 3    
     
Round 1    March 19    Played at Portarlington
  East Geelong v Barwon Heads Tee times from 10:00am
  Colac v Winchelsea  
  Ocean Grove v Barwon Valley  
     
Round 2    March 26    Played at Winchelsea
  Ocean Grove v Barwon Heads  8:00am start  
  East Geelong v Barwon Valley 8:45am start  
  Portarlington v Colac 11:00am start  
     
Round 3 April 2    Played at Ocean Grove
  Barwon Valley v Portarlington    8:00am start  
  Winchelsea v Barwon Heads    8:45am start  
  Colac v East Geelong    11:00am start  
     
Round 4   April 9    Played at Colac
  Barwon Valley v Winchelsea  
  Ocean Grove v East Geelong  
  Portarlington v Barwon Heads  
     
Round 5   April 23    Played at Barwon Heads
  Winchelsea v Ocean Grove  
  Portarlington v East Geelong  
  Colac v Barwon Valley  
     
Round 6   April 30   Played at East Geelong
  Barwon Valley v Barwon Heads    8:00am start  
  Portarlington v Winchelsea    8:45am start  
  Ocean Grove v Colac    12:00noon start  
     
Round 7 May 7th    Played at Barwon Valley
  East Geelong v Winchelsea  
  Ocean Grove v Portarlington  
  Barwon Heads v Colac  
     
Final   May 21 Colac v East Geelong at 10:00am Played at  Portarlington
   
Division 4    
     
Round 1 March 19    Played at Queenscliff
  Lonsdale v Bannockburn  
  Colac v The Sands  
  Clifton Springs v Geelong  
     
Round 2 March 26   Played at Lonsdale
  Bannockburn v Queenscliff  
  Clifton Springs v The Sands  
  Colac v Geelong  
     
Round 3    April 2   Played at Colac
  Queenscliff v The Sands  
  Clifton Springsa v Bannockburn  
  Lonsdale v Geelong  
     
Round 4 April 9   Played at Clifton Springs
  The Sands v Lonsdale   
  Queenscliff v Geelong   
  Colac v Bannockburn  
     
Round 5    April 23   Played at The Sands
  Lonsdale v Clifton Springs  
  Queenscliff v Colac  
  Geelong v Bannockburn  
     
Round 6  April 30    Played at Geelong
  Bannockburn v The Sands 8:00am start  
  Lonsdale v Colac 8:45am start  
  Clifton Springs v Queenscliff 11 am start  
     
Round 7 May 7   Played at Bannockburn
  Queenscliff v Lonsdale  
  Colac v Clifton Springs  
  Geelong v The Sands  
     
Final    May 21 Clifton Springs v Geelong at 10:30am Played at Barwon Valley
     
   
Division 5    
     
Round 1 March 19   Played at Winchelsea
  Ocean Grove v Geelong   8:00am start  
  Apollo Bay v Torquay   8:45am start  
  Birregurra v Queens Park   11:00am start  
     
Round 2 March 26   Played at Ocean Grove
  Torquay v Queens Park    8:00am start  
  Apollo Bay v Birregurra    8:45am start  
  Winchelsea v Geelong    11:00am start  
     
Round 3 April 2  

Played at Birregurra

  Torquay v Geelong     8:00am start  
  Queens Park v Winchelsea   8:45am start  
  Apollo Bay v Ocean Grove  11am start  
     
Round 4 April 9   Played at Geelong
  Torquay v Birregurra    8:00am Start  
  Winchelsea v Ocean Grove 8:45 am Start  
  Queens Park v Apollo Bay 11:00am Start  
     
Round 5 April 23   Played at Queens Park
  Geelong v Birregurra  
  Winchelsea v Apollo Bay  
  Ocean Grove v Torquay  
     
Round 6 April 30   Played at Apollo Bay
  Geelong v Queens Park  9:00am start  
  Ocean Grove v Birregurra    9:45am start  
  Torquay v Winchelsea  12 noon start  
      
Round 7 May 7   Played at Torquay
  Apollo Bay v Geelong  
  Ocean Grove v Queens Park  
  Birregurra v Winchelsea  
     
Final   May 21 Queens Park v Winchelsea at 8:40am Played at Geelong
     
Handicap Division    
   
Green Section    
   
Round 1    March  26   Played at Bannockburn
  Winchelsea v St Leonards  
  Inverleigh v Colac  
     
Round 2   April 2   Played at St Leonards
  Inverleigh v Bannockburn  
  Winchelsea v Colac  
     
Round 3   April  9   Played at Inverleigh
  St Leonards v Colac  
  Bannockburn v Winchelsea  
     
Round 4    April 23   Played at Colac
  Bannockburn v St Leonards  
  Winchelsea v Inverleigh  
     
Round 5   April 30   Played at Winchelsea
  St Leonards v Inverleigh  
  Bannockburn v Colac  
   
Blue Section    
   
Round 1    March  26   Played at Geelong
  Ocean Grove v Lara  
  Apollo Bay v Queens Park  
     
Round 2    April 2   Played at Queens Park
  Geelong v Lara  
  Ocean Grove v Apollo Bay  
     
Round 3   April  9          Played at Apollo Bay
  Lara v Queens Park 9:00am start
  Ocean Gove v Geelong  
     
Round 4   April 23   Played at Lara
  Apollo Bay v Geelong  
  Ocean Grove v Queens Park  
     
Round 5   April 30   Played at Ocean Grove
  Lara v Apollo Bay  
  Geelong v Queens Park  
     
Semi Final   May 7   Played at Colac
  Apollo Bay v Inverleigh at 9:00am  
  Bannockburn v Ocean Grove at 9:30am  
   
Final   May 21st  Inverleigh v Bannockburn at 8:00am Played at Geelong